Muğla Beyazı Mermer Hakkında Bilgi

Mermere ismini veren ilimizin adıyla alınan Muğla Beyaz Mermer yada uluslararası piyasada bilenen ismiyle White Ibiza yada Blanco Ibiza son yıllarda hem yurtiçinde proje mermeri hemde yurtdışından yoğun talep görerek Türkiye’nin ilk sıralarda gelen doğaltaş ihraç kalemleri arasında yer almıştır. Yurtiçi piyasada yıllar boyunca rakibi olan Afyon ve Bursa Bölgeleri’nin beyaz taşlarının gölgesinde kalan Muğla mermerimiz; gerek bu mermere yapılan yoğun yatırımlar gereksede rakip beyaz taş rezervlerinin azalması neticesinde popüler beyaz taş olma yolunda Muğla’nın yolunu açmıştır. Uluslararası pekçok ismi bulunan Muğla Beyaz Mermer’in bilinen diğer isimleri arasında; Kavaklıdere Beyaz Mermer, Muğla Kristal Mermer gibi isimleri bulunmaktadır.

Türkiye’nin bir çok mermer ocağından çıkarılan beyaz mermer seleksiyonları birçok projede kendisine önemli bir yer bulmaktadır. Büyük projelerin ana döşeme mermeri olarak kullanılan Muğla Beyaz Mermer kendi içerisinde kalite ayrımı yapılarak farklı seleksiyonlara ayrılmaktadır. Taban rengi beyaz olan plakaların üzerine hafif gri girişler bulunmaktadır. Muğla beyaz mermer plakalarına gri girişlerin çok olması kaliteyi düşürmekte ve bu yüzden daha uygun fiyatlara sunulmaktadır. Muğla ve civarı ocaklardan çıkarılan mermer blokları Muğla, İzmir ve Afyon gibi şehirlerimizdeki fabrikalarda işlenerek 2 cm cilalı plaka, ebatlı malzeme ve patlatma mermer olarak projelere sunulmaktadır. Muğla beyaz mermerine farklı yüzey işlemleri uygulanarak projelerin birçok noktasında kullanılabilmektedir. Beyaz mermer seleksiyonları; iş merkezleri, hastaneler, oteller ve villa gibi özel alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Beyaz mermer seleksiyonları projelerinize ekstra değer katarak temiz ve ferah bir görünüm sağlamaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışı projeler için özellikle tercih edilen Muğla Beyaz Mermer seleksiyonu fiyat/performans olarak en uygun mermer çeşidi olarak ön plana çıkmaktadır. Yüksek metrajlı projeleriniz için özel talep edilen ölçüler ve desenli işlemeler fabrikamızda hazırlanarak sunulmaktadır. 1.sınıf Muğla Beyaz Mermer seleksiyonu 25 $/m² ile 30 $/m² arasında, 2.sınıf seleksiyonları ise 17 $/m² ile 22 $/m² arasında fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Muğla beyaz basamak, küpeşte, denizlik ve süpürgelik gibi yurtiçi projeler için uygun fiyatlı mermer arayan firmalarında ilgisini çekmektedir. Beyaz arka renk üzerine hafif gri damar girişlerinin bulunduğu seleksiyonlar uygulanırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta damar takibinin yapılarak projenin bütünlüğünün sağlanmasıdır. Uygun fiyatlı beyaz mermer seleksiyonu arayan projeler için Muğla Beyaz Mermer doğru bir seçenek olacaktır. Mermerin yüzey işleminin cilalı olması taşın yüzeyinde bulunan gri ve diğer hareketlerin çok net görülmesine sebep olmaktadır. Yüzey işlemi olarak honlama veya mucarta yapılması durumunda yüzeydeki kusurlar yok olarak çok daha beyaz bir görünüme sahip olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir